Zbiralna akcija slovenske Karitas Pokloni zvezek je za nami. Zbrane zvezke smo obogatili z res lepimi mislimi in jih predali naprej.

Vsak človek se kdaj v življenju znajde v težavah. Biti solidaren pomeni priskočiti na pomoč človeku, ko jo ta res potrebuje. Poti, da storimo dobro delo, je mnogo.

Številne družine potrebujejo pomoč tudi pri nakupu šolskih potrebščin. Največja težava v takih družinah je neredno in slabo plačano delo, bolezen enega izmed staršev, nenadne nesreče, slabi pogoji za bivanje in še bi lahko naštevali, kajti stiske ljudi imajo nešteto obrazov.

Glede na krizni čas, v katerega smo ujeti, so stiske letos samo še večje in hujše.

Hvala, da pri svojih otrocih razvijate in spodbujate čut za sočloveka in za solidarnost.

Zahvaljujemo se vam za vaš doprinos v zbiralni akciji. Živeti v družbi, ki ima tako veliko srce, je resnično srce božajoče. S svojimi drobnimi dejanji vsi skupaj pripomoremo za boljši in lepši jutri.