V petek, 5. 6. 2021, nas je ob zaključku bralne značke obiskal pisatelj, prevajalec, komik, mojster stand up komedije, raper, pobudnik branja in vsestranski iskriv umetnik besede Boštjan Gorenc – Pižama.

Pripravil je tri odlične  nastope, s katerim je navdušil tako mlajše kot tudi starejše učence in učitelje. Nastope, ki so potekali ločeno za 1., 2. in 3. triado na sončni šolski zelenici, je popestril z izjemno duhovitostjo, igralsko spretnostjo in izostrenim čutom za otroke ter mlade. Z nastopi je našim učencem pokazal, kako je lahko literatura tudi zabavna, sodobna, kako lahko povežemo staro pravljico s sodobnimi spletnimi komunikacijskimi simboli in kako lahko življenjske resnice, že zdavnaj zapisane, oživijo v sodobni preobleki. Od resnega k humornemu, od knjige do spleta, od pravljic do knjig z realno življenjsko zgodbo, od angleškega do slovenskega besedišča. Skupaj z njim so starejši učenci ugotovili, da je lahko slovenska književnost prav zabavna in zanimiva reč ter da se ob branju knjig lahko naučimo marsikatere življenjske lekcije.

Ob koncu srečanja je Pižama odgovarjal na naša vprašanja, spraševali smo ga o njegovi mladosti, mladostniških lumparijah, bradi (!), o procesu prevajanja ter o nastajanju avtorskih del. Z veliko vnemo nam je priporočil, naj beremo, saj si tako širimo obzorja.

In to je namen takih literarnih srečanj, da vzpodbujamo k branju, da gredo knjige med bralce in jih popeljejo še na druge svetove, ki naredijo življenje na našem svetu lepše.