Mladi zgodovinarji se lotimo marsikatere stvari. V letošnjem šolskem letu smo se do meseca decembra pripravljali na šolsko tekmovanje iz znanja zgodovine. Letošnja tema je bila 150. obletnica taborov in čitalnic na Slovenskem, tako da smo izvedeli marsikaj novega o narodnem prebujenju Slovencev v 19. stoletju. Med pripravami za tekmovanje smo pripravili še šolski radio ob dnevu reformacije in razstavo ob 100. obletnici prevzema oblasti v Mariboru, za kar je zaslužen naš general Rudolf Maister. Po šolskem tekmovanju in osvojitvi bronastih priznanj smo se udeležili še regijskega tekmovanja in dosegli dve srebrni priznanji. Od marca dalje pa smo zapluli v čisto nove, neraziskane vode. Lotili smo se namreč snemanja animacije, ki bo posvečena 500. obletnici smrti Leonarda da Vincija. Zgodovina je res zanimiva, kar pomeni, da nam ni nikoli dolgčas.